Pěvecký sbor ANDANTE

Pěvecký sbor ANDANTE Základní umělecké školy Velké Meziříčí vznikl s tímto novým názvem v září 2012. Jeho základnu tvoří především žáci sólového zpěvu hudebního oboru. 

Sbor zkouší prozatím 1x týdně 2h, jeho členům je v průměru 10 et. Ve svém repertoáru má skladby různorodých žánrů, např. z dílny Emila Hradeckého, Petra Ebena, Miroslava Raichla a dalších. Nevyhýbá se ani zahraniční sborové literatuře, spirituálům či moderní populární hudbě.

Současně vzniklo i přípravné oddělení ANDANTINO, které navštěvují zpěváci od 6ti let – v současné době nacvičují oba sbory společně. 

Sbor za svou krátkou existenci absolvoval např. Vánoční koncerty v Jupitel klubu Velké Meziříčí či koncerty ZUŠ. Také již v prvním roce své existence obsadil stříbrné pásmo v Krajské soutěži pěveckých sborů v Třebíči a v Celostátní soutěži Zahrada písní Praha získal pásmo bronzové (více v sekci soutěže). 

Některé jeho členky se také spolu s orchestrem školy zúčastnili v září 2012 zahraničního koncertního projektu v partnerském městě TISNO v Chorvatsku. 

V prosinci 2013 také premiérově doprovodil ve Velké Bíteši na Vánočním turné zpěváka Petra Bendeho. Mimo samostatného vystupování pravidelně spolupracuje s velkým orchestrem ZUŠ a příležitostně s dalšími.

Sbormistr: Mgr. Helena Valová

1605530687_IMG-20191121-162148-1-.jpg